Vladimír Kopáčik - BachForAll
VLADIMIR_KOPACIK
  • admin
  • 5.2.2017

Vladimír Kopáčik

Varhanní chrámová hudba je základem Bachova repertoáru, proto představujeme dalšího účinkujícího mezinárodního hudebního festivalu Bach for All. Je jím mladý varhaník Vladimír Kopáčik.

Sedmadvacetiletý Kopáčik patří mezi nadějné varhaníky dnešní generace. Upozornil na sebe některými soutěžními úspěchy, například 3. místem na mezinárodní varhanní soutěži v polské Rumii nebo absolutním vítězstvím v Soutěži studentů slovenských konzervatoří v roce 2009. Hrou na klavír začal již jako malé dítě na ZUŠ a s varhanami se poprvé aktivně setkal, když nastoupil na studium Církevní hudby na Konzervatoři v Bratislavě, ve třídě Mgr. Marianny Gazdíkové. Jako nejlepší absolvent ročníku ukončil studium v roce 2008 a dále pokračoval ve studiu varhanní hry na Akademii múzických umění v Praze, ve třídách MgA. Pavla Černého a docenta Jaroslava Tůmy. Kopáčik absolvoval roční stáž na Staatliche Hochschule für Musikund Darstellende Kunst ve Stuttgartu, ve třídě profesora Jürgena Essla nebo interpretační kurzy pod vedením významným jmen jako Susan Landale, Monika Melcová, Olivier Latry, Bine Katrine Bryndorf nebo Martin Schmeeding.

Kopáčik koncertuje na Slovensku, v České republice i v zahraničí (Německo,Srbsko, Lucembursko, USA, aj.). Kromě koncertní a liturgické varhanní praxe působí jako klavírní pedagog a korepetitor pěveckých sborů v Praze. Jeho varhanní recitál na mezinárodním hudebním festivalu Bach for All se bude skládat z čistě varhanních skladeb, které jsou význačným autorským dílem Johanna Sebastiana Bacha. Mimo fugug-moll BWV 578 nebo C-dur BWV 946 to budou některé fantazie nebo Partita „Ach, was soll ich sünder machen“. Na své si tedy přijdou především milovníci varhanního repertoáru a zvuku toho královského nástroje.

0 Comments

Recent posts

Tags