Pavel Svoboda, varhany - BachForAll
 • admin
 • 12.3.2017

Pavel Svoboda, varhany

JOHANN SEBASTIAN BACH / 1685-1750 /

Prelude and Fugue in C major, BWV 531

Ichrufzudir, HerrJesu Christ, BWV 639

Prelude and Fugue in A minor, BWV 551

Fantasia super: Christ lag in TodesBanden, BWV 695

Prelude and Fugue in A minor, BWV 543

Fantasia and Fuguein G minor, BWV 542

Vivace fromSonata in G major, BWV 530

Toccata and fugue in D minor, BWV 565

 

PAVEL SVOBODA – organ


Mezinárodní hudební festival Bach for All představuje další varhanní hvězdu, která v Praze vystoupí. Bude to Pavel Svoboda  a zahraje na varhany v Bazilice sv. Markéty v břevnovském klášteře.

Laureát soutěží Pražské jaro a Bach-Wettbewerb Leipzig se věnuje hudbě od útlého věku. Po základní umělecké škole vystudoval varhanní hru na Konzervatoři v Pardubicích, v tomto studiu pokračoval na Akademii múzických umění v Praze u docenta Jaroslava Tůmy a absolvoval též roční stáž na Universität der Künste v Berlíně u nizozemského varhaníka Leo van Doeselaara. Na magisterské studium navázal doktorandským studiem na HAMU v Praze.
Po prvním roce studia varhan získal 1. cenu na Mezinárodní soutěži mladých varhaníků v Opavě a obdržel Cenu interpretace od Nadace Český hudební fond. Je nositelem 1. ceny a titulu Laureáta z Mezinárodní interpretační soutěže Brno, druhé ceny z Mezinárodní varhanní soutěže Petra Ebena a třetí ceny z mezinárodní soutěže v Německu, konané v rámci 36. ročníku Internationale Orgelwoche Korschenbroich. V roce 2013 se stal laureátem soutěže Pražské jaro, v roce 2016 získal 2. cenu a titul Bachpreisträger v prestižní mezinárodní soutěži v Lipsku.
Svoboda je dramaturgem a uměleckým ředitelem Mezinárodního hudebního festivalu F. L. Věka a předsedou spolku PROVARHANY, který se zaměřuje se na ochranu historických varhan. Spolupracuje také se souborem Barocco sempre giovane. Jako sólista vystupuje s orchestry, účinkuje na hudebních festivalech v ČR i v zahraničí. V letošním roce zahraje recitály mimo jiné v Německu, Francii, Polsku nebo Číně, a to na prestižních pódiích v Katedrále v Marseille nebo v Beijing Concert Hall. Svoboda v současné době pracuje na projektu, jehož cílem je nastudovat a veřejně uvést kompletní varhanní dílo Johanna Sebastiana Bacha.

 

 


 

Contact info

Bazilika sv. Markéty, Břevnovský klášter, Markétská 28/1, 169 01 Praha 6
 • info@bachforall.cz
 • svoboda_varhanik
 • Pavel Svoboda, varhany

 • 1500422400
 • Bazilika sv. Markéty, Břevnovský klášter, Markétská 28/1, 169 01 Praha 6

Novinky

 • Barbara Maria Willi- česko-německá cembalová legenda

  Číst více >>
 • karel vrtiska piano

  Další interpret programu Bach for All je mladý český klavírista Karel Vrtiška

  Číst více >>
 • Vystoupí Kühnův smíšený sbor

  Číst více >>