Matyáš Keller - BachForAll
  • admin
  • 17.5.2017

Matyáš Keller

Matyáš Keller (1995)

Na violoncello začal chodit v první třídě do Základní umělecké školy Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí k panu Petru Poslušnému. Na ZUŠ dostal mimo jiné výborné základy v orchestrální a komorní hře, především díky paní Miluši Barvínkové. Po absolvování prvního cyklu byl přijat na Pražskou konzervatoř do třídy profesora Jaroslava Kulhana, kde je nyní v šestém ročníku.

Absolvoval mistrovské kurzy, které vedli Michela Fukačová, Christoph Henkel, Emirhan Tunca, Colin Carr, Mikael Ericsson, Jerome Pernoo a Jiří Bárta.

Sólově vystoupil s orchestry jako Venti diversi ansamble, Komorní orchestr Jaroslava Kociana, Český komorní orchestr mladých, Barokní orchestr Pražské konzervatoře a Filharmonický orchestr Iwasaki.

Účastnil se několika soutěží, například Ústřední kolo ZUŠ ve hře na smyčcové nástroje (2. a 1. místo) Heranovy violoncellové soutěže (čestné uznání), soutěže Nadace Bohuslava Martinů (cena za nejlepší interpretaci díla Viktora Kalabise), Soutěže konzervatoří a hudebních gymnázií ČR (3. místo), Johannes Brahms competition v rakouském Pörtschachu nebo soutěže o stipendium Yamaha (1. místo).

Má za sebou zkušenosti s různými komorními soubory, především s klavírními trii.

Absolvoval Orchestrální akademii České filharmonie. Na základě konkurzu byl vybrán k účasti na projektu Akademie Versailles.

0 Comments

Recent posts

Tags