Karel Vrtiška - BachForAll
karel vrtiska piano
  • admin
  • 16.5.2017

Karel Vrtiška

Mladý česká klavírní virtuóz Karel Vrtiška se profiluje jako významný česká klavírní talent. V roce 2012 absolvoval magisterské studium na Hochschule für Musik v Norimberku ve třídě profesora Wolfganga Manze, které v roce 2015 potvrdil i českým titulem na Hudební a taneční fakultě Akademii múzických umění ve třídě Martina Kasíka. Vrtiška bodoval již během svých studií na základní umělecké škole, kdy byl vyhlášen absolutním vítězem celostátní soutěže žáku základních uměleckých škol. Následně získal první ceny na klavírních soutěžích Carl Czerny nebo Virtuosi per musica di pianoforte. V roce 2014 vyhrál první cenu na Mezinárodní smetanovské klavírní soutěži v Plzni a v minulém roce získal druhé místo na Mezinárodní interpretační soutěži Beethovenův Hradec.

Karel Vrtiška již stačil spolupracovat s dirigenty jako je Paul Freeman, Libor Pešek, Vlastimil Mareš nebo Jaroslav Kyzlink. Jím hrané klavírní skladby doprovodily orchestry jako Český národní symfonický orchestr, Orchestr Berg, Komorní orchestr pražských symfoniků nebo Moravská filharmonie Olomouc. Vystoupil na Pražském jaru, Moskevském mezinárodním festivalu komorní hudby Vesna nebo japonském Kyotu. Natáčel pro Českou televizi, pro televizní společnost BBC a dlouhodobě spolupracuje s Českým rozhlasem.

V rámci masterclass Pinchase Zukermana v kanadské Ottawě vystoupil na závěrečných koncertech v Tabaret Hall a National Arts Centre. Od sezóny 2016/2017 byl zařazen na Listinu mladých umělců Českého hudebního fondu. Vyniká řemeslnou hrou, plnou precizní práce a silným hudebním cítěním.

0 Comments

Recent posts

Tags