Dirigent a cembalista Shalev Ad-El - BachForAll
orchestr-barocco
  • admin
  • 10.1.2017

Dirigent a cembalista Shalev Ad-El

shalev-photo_Nebyla by to přehlídka Bachovy hudby, kdyby na festivalu nezazněly jeho slavné Braniborské koncerty. Proto oznamujeme novinku v programu mezinárodního hudebního festivalu Bach for All, kde výběr Koncertů představí český komorní soubor Barocco sempre giovane v čele s izraelským dirigentem a cembalistou Shalevem Ad-El.

Shalev Ad-El je izraelský cembalista a dirigent, který díky svojí precizní hře na cembalo i interpretačním pojetím z dirigentského pultu hostuje u významných orchestrů i komorních souborů po celém světě. Je hudebním ředitelem předního komorního souboru Israel Netanya Kibbutz Orchestra a spolupracoval též s Izraelskou filharmonií. Často vystupuje na významných festivalech staré hudby, jako je Bachův festival v Lipsku, Handelfestspiele v Halle, Händelův festival v Göttingenu, Festival v Utrechtu, na přehlídkách v Wigmore Hall v Londýně, Frick Collection v New Yorku nebo Suntury Hall v Tokiu. Spolupracoval s vybranými orchestry a soubory, výběrem Israel Opera orchestra, Jeruzalémský barokní orchestr, Music viva Amsterdam, Baroccada baroque orchestra, Albánský rozhlasový orchestr nebo již zmíněný Barocco sempre giovane. Vede mistrovské kurzy hry na cembalo.

Shalev Ad-El se představí v roli sólisty i dirigenta koncertu, který proběhne v překrásném prostoru barokního kostela Nejsv. Salvátora u Karlova mostu. Představí výběr z Braniborských koncertů č. 3 G-dur, 4 G-du, 5 D-dur a 6 B-dur.

Barocco sempre giovane je český komorní soubor, který založil violoncellista a pedagog Josef Krečmer. Od roku 2004, kdy byl soubor založen, se etabloval mezi přední české soubory, interpretující hudbu vrcholného baroka. Soubor pořádá vlastní abonentní koncerty, spolupracuje s Českou televizí i Českým rozhlasem a vystupuje na hudebních přehlídkách barokní a staré hudby, jako například Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Festival Concentus Moraviae, Theatrum Kuks, Festival Mitte Europa, The Ohrid Summer Festival, Le Quattro Stagioni, festivalech v Basileji, Nitře nebo festivalu George Lobkowicze.

Soubor koncertuje s předními českými i zahraničními sólisty jako Giulliano Carmignola, Václav Hudeček, Ivan Ženatý nebo Josef Špaček. Díky předchozí spolupráci souboru Barocco sempre giovane s Shalevem Ad-El, nabídne spojení těchto dvou interpretů v představení Braniborských koncertů na festivalu Bach for All nevšední zážitek.

 

0 Comments

Recent posts

Tags