Další interpret programu Bach for All je mladý český klavírista Karel Vrtiška
karel vrtiska piano
  • admin
  • 10.3.2017

Další interpret programu Bach for All je mladý český klavírista Karel Vrtiška

I když dnes používaný druh klavíru za Bacha ještě neexistoval, klavírní party patří mezi základní Bachovu literaturu. Proto představujeme dalšího interpreta v programu mezinárodního hudebního festivalu Bach for All. Je jím mladý český klavírista Karel Vrtiška.

V roce 2012 absolvoval magisterské studium na Hochschule für Musik v Norimberku ve třídě prof. Manze, které v roce 2015 potvrdil i českým titulem na Akademii múzických umění ve třídě prof. Kasíka. Vrtiška bodoval již během svých studií na ZUŠ, kdy byl vyhlášen absolutním vítězem celostátní soutěže žáku ZUŠ. Následně získal první ceny na klavírních soutěžích Carl Czerny nebo Virtuosi per musica di pianoforte. V minulém roce získal druhé místo na Mezinárodní interpretační soutěži Beethovenův Hradec.

Karel Vrtiška již stačil spolupracovat s dirigenty, jako je Paul Freeman, Libor Pešek, prof. Vlastimil Mareš nebo Jaroslav Kyzlink, doprovodu orchestrů Českého národního symfonického orchestru, Orchestru Berg, Komorního orchestru pražských symfoniků nebo Moravské filharmonie Olomouc. Vystoupil na Pražském jaru, Moskevském mezinárodním festivalu komorní hudby Vesna v Rossiji nebo japonském Kyotu. Natáčel pro Českou televizi, pro televizní společnost BBC a dlouhodobě spolupracuje s Českým rozhlasem.

Vrtiška předvede svoje hráčské dovednosti a jistě mladý temperament v Bachově Italském koncertu a Dobře temperovaného klavíru. Koncert se bude konat v Tereziánském sále starobylého Břevnovského kláštera a bude to jistě jedinečný zážitek.

0 Comments

Recent posts

Tags