Cappella Istropolitana - BachForAll
cappella-istropolitana
  • admin
  • 26.11.2016

Cappella Istropolitana

Mezinárodní hudební festival Bach for All hlásí dalšího potvrzeného účastníka programu. Na dvou koncertech v centru Prahy se představí komorní bratislavský orchestr Cappella Istropolitana se skvělým sólistou Filipem Pogády.

Cappella Istropolitana je přední slovenský komorní orchestr, jenž odvozuje svůj název z latinského slova Istropolis – město na Dunaji. Oficiální komorní orchestr hlavního města Bratislavy je více než tři desetiletí znám svým kvalitním a pestrým zvukem, a především mimořádnou zdatností v interpretaci dobové hudby. Jeho repertoár sahá ke všem etapám hudebního vývoje, těžiště ovšem leží v hudbě barokní. Bude proto zážitkem vnímat Bachovu hudbu v podání tohoto komorního orchestru.

Společně s ní vystoupí houslový virtuóz Filip Pogady. Pochází ze Slovenska, ale vyrůstá v Rakousku, kde okouzlil již v jedenácti letech jako vítěz přehlídky Tsusuki Violin Competition ve vídeňském Konzerthausu. Absolvent konzervatoře Antona Brucknera v Linci je znám osobitostí svého tónu a nesmírně uhrančivou virtuozitou.

Momentálně žije v New Yorku, kde absolvoval Manhattan School of Music ve třídě slavného houslisty Pinchasa Zukermana. Pogady hraje na housle italského mistra Alessandra Gaglina z roku 1704. Pogádyho repertoár přesahuje hranice vážné hudby, a proto bude zajímavé zažít jeho jiskřivou hru ve stěžejních dělech Johanna Sebastiana Bacha .

bfa_1

0 Comments

Recent posts

Tags