Barocco sempre giovane - BachForAll
orchestr-barocco_sg
  • admin
  • 16.5.2017

Barocco sempre giovane

Barocco sempre giovane je významný český komorní soubor složený ze špičkových mladých profesionálních hudebníků. Specializuje se na interpretaci skladeb z období vrcholného baroka, nevyhýbá se však ani jiným slohovým obdobím. Založil ho violoncellista a pedagog Josef Krečmer v roce 2004.

Soubor má za sebou již stovky významných koncertů, je zván na domácí i zahraniční hudební festivaly jako Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Mezinárodní hudební festival Brno, Festival Concentus Moraviae, Pardubické hudební jaro, Mladé pódium, Svátky hudby v Praze, Theatrum Kuks, Festival Mitte Europa, The Ohrid Summer Festival, Nitrianska hudobna jar, Le Quattro Stagioni, Kammermusik um halb acht Basel, Bach Istanbul’da nebo IMusicFest of George Lobkowicz, atd.). Jeho koncerty vysílala v přímém přenosu Česká televize, Televize Noe, Český rozhlas, nahrává na CD a pořádá vlastní abonentní cykly koncertů.

Soubor spolupracuje s předními českými i zahraničními sólisty. Výběrem Giulliano Carmignola, Václav Hudeček, Thomas Ragossnig, Barbara Maria Willi, Edita Keglerová, Vojtěch Spurný, Aleš Bárta, Waclav Golonka, Jaroslav Tůma, Carol Vincenc a s Ad-El Shalevem, který bude uvedený koncert řídit z pozice cembalisty.

 

0 Comments

Recent posts

Tags