Bach-Collegium Praha - BachForAll
Bach Collegium
  • admin
  • 16.5.2017

Bach-Collegium Praha

Bach-Collegium Praha je unikátní poloprofesionální vokálně instrumentální soubor, který vznikl v roce 1989. Je stálicí na pražské hudební scéně a jeho členy jsou profesionální hudebníci i zdatní amatérští vokalisté, které spojuje hluboký zájem o hudbu minulosti. Zakladatelem a dlouholetým dirigentem vokálně-instrumentálního souboru byl Vladimír Novák, který od počátku cílevědomě vytvářel osobitý projev souboru. V roce 2007 předal vedení souboru Jiřímu Mátlovi, dlouholetému členu souboru, který na jeho práci navázal a dále drží těleso na špičkové interpretační úrovni.

Bach-Collegium Praha spolupracuje na svých projektech s předními českými sólisty a instrumentalisty. Patří mezi ně Stanislava Mihalcová, Kamila Mazalová, Jaromír Nosek, Radek Krejčí a další. Soubor koncertuje převážně v pražských koncertních sálech a chrámech, ale často vyjíždí i na dalšími místa v České republice. Pravidelně koncertuje v Brně a absolvoval několik koncertních cest do zahraničí (Drážďany, Lipsko, Budapešť a další).

Těžištěm zájmu souboru je interpretace vokálně-instrumentální duchovní hudby, zvláště pak kantát Johanna Sebastiana Bacha. V interpretaci se soubor soustředí zejména na hudební objevování dosud méně známých děl. Stálé místo v programech zaujímají ovšem i duchovní díla starých českých mistrů Františka Xavera či Šimona Brixiho, dále Josepha Haydna, Wolfganga Amadea Mozarta, Antonína Dvořáka a dalších. K pravidelným pořadům patří vánoční koncerty, věnované české vánoční a adventní hudbě.

0 Comments

Recent posts

Tags