BachForAll_logo

Bach for All

mezinárodní hudební festival

Festival věnovaný hudbě Johanna Sebastiana Bacha


V Praze se ve dnech 14. až 28. července 2017 uskuteční mezinárodní hudební festival, věnovaný tvorbě Johanna Sebastiana Bacha. Stěžejní i méně významná díla tohoto vrcholného představitele barokní hudby představí renomovaní interpreti z České republiky i zahraničí.

Festival předkládá posluchači program zaměřený jak na interpretaci některých obecně známých skladeb Johanna Sebastiana Bacha, tak na méně známá, avšak stejně závažná díla. V programu lze najít vybraná oratoria, klavírní skladby nebo varhanní fugy, tak i některé koncerty pro housle, hoboj nebo kantáty pro smíšený sbor. Závěrečným koncertem festivalu bude interpretace Magnificatu D-dur a Velikonočního oratoria v prostorech Chrámu Matky Boží před Týnem.

Mezinárodní hudební festival Bach for All uvede hudebníky v několika lokacích hlavního města. Mimo sakrální objekty a koncertní síně také v méně známých komorních sálech. Festival se koná pod záštitou Jeho Eminence Dominika kardinála Duky OP, arcibiskupa pražského, starosty městské části Praha 1 a Ministerstva kultury České republiky.


Program koncertů

mezinárodního hudebního festivalu Bach for ALL!

Interpreti

Potvrzení účastníci programu mezinárodního hudebního festivalu Bach for All

Mecenáši festivalu


S úctou a vděkem děkujeme všem, kdo se rozhodli podpořit náš festival.

 

Dramaturgie festivalu Bach for All se snaží ctít vysoké interpretační požadavky i nesmírnou hodnotu duchovní hudby Johanna Sebastiana Bacha. Aby bylo možné všechny tyto atributy zachovat, je festival odkázán i na další nadšence této mimořádné hudební pokladnice. Bach byl opravdu ve vši podstatě tohoto slova génius. Završil hudební odkaz barokních časů a svým uměním polyfonie hudbu té doby otevřel dalším staletím. Jím napsaná hudební výpověď je pronikavou, citovou, jasnou a stále silně duchovní myšlenkou. Je plná nadpozemské dimenze, avšak nadále nepostrádá pokoru a lidskou prostotu a víru. Je to hudba prakticky nevyčerpatelná.

 

Pokud se rozhodnete nás podpořit, bude nám ctí Vás zapsat do našeho Klubu mecenášů. Mimo obdržení vstupenek na vybrané koncerty Vás rádi pozveme na setkání s námi a umělci festivalu. Pomůžete nám uskutečnit myšlenku Bacha pro všechny.

 

Za organizátory festivalu Jan Průša, umělecký rada


Pro případné dotazy a vstupu do Klubu mecenášů festivalu Bach forAll se obracejte na ředitele projektu Jakuba Kubíčka (jakub@bachforall.cz).

Video pozvánka

Dirigent Jakub Kydlíček zve na festival BachForAll!

Save the date

BACH for ALL! International Music Festival 2017

Kontakty

IRPA s.r.o. Kaprova 42/14, 110 00, Praha 1

IČ: 27644103 DIČ: CZ27644103


Jakub Kubíček
Ředitel projektu
jakub@bachforall.cz

Jakub Kydlíček
Dramaturg
jakub.kydlicek@bachforall.cz

Ivana Česnek Marcinová
PR
ivana@bachforall.cz

Ali Mahmood
Sociální média
ali.mahmood@bachforall.cz

Zdeňka Rezková
Koordinátorka projektu
zdenka@bachforall.cz


Doručovací adresa: IRPA s.r.o., Kaprova 42/14, 11000, Praha 1